K A R G O ve T E S L İ M A T

  • Teslimat süresi nedir?

 
www.luna-argento.com’da satılan tüm ürünler 4 iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir. Kargoya teslim edilen İstanbul içi gönderilerin 1-2 iş günü, İstanbul dışı gönderilerin ise 1 ile 4 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir. Kargo firması, siparişinizi iş günlerinde 09.00-18.00 saatleri arasında belirttiğiniz adrese teslim edecektir. Bu konuda detaylı bilgiye Mesafeli Satış Sözleşmemiz üzerinden erişebilirsiniz.  
 

  • Satın aldığım ürünü teslim alırken kargo ücreti ödeyecek miyim?

 
www.luna-argento.com’dan satın almış olduğunuz ürünlerinizin kargo bedeli ödeme aşamasında otomatik olarak sepetinize yansıtılmaktadır. Satın aldığınız ürün veya ürünler için kesilen faturaya da yansıtılır. ALICI bu bedelleri ödemeyi de peşinen kabul ve taahhüt eder.
 

  • Hangi kargo firması ile gönderim yapmaktasınız?

 
www.luna-argento.com’dan satın almış olduğunuz ürünlerinizin teslimatı anlaşmalı kargo şirketimiz Yurtiçi kargo firması aracılığı ile yapılmaktadır. Ayrıca, Türkiye’de dağıtım ağımız Yurtiçi Kargo dağıtım ağı ile sınırlıdır

  • Kargomu takip edebilir miyim?

Kargonuzun durumunu siparişinizin sonunda sistemde kayıtlı e-mail hesabınıza gönderilen kargo takip numarası ile takip edebilirsiniz. Ayrıca, web sitemizde siparişinizin bulunduğu kısımda da kargo takibinizi yapabilirsiniz.
 

  • Siparişim Yurtiçi Kargo tarafından bana ulaştırılamaz ise ne yapmalıyım?

 
Siparişleriniz için belirlediğiniz adrese İstanbul içi 1-2 iş günü, İstanbul dışı 1 ile 4 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir.Varış gününde adresinizde bulunamaz iseniz, kurye daha sonra 2. defa tekrar adresinize gelecektir. Adresinizde tekrar değilseniz,  kargo şirketinin dağıtım ofisinden teslim alınmayan gönderileriniz www.luna-argento.com’a iade edilmektedir. Ulaşan ürünleriniz için sizinle irtibata geçilip gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra adınıza tekrar gönderim yapılabilir. Ulaşılamaz iseniz siparişiniz iptal edilerek ücreti ödeme yaptığınız şekilde tarafınıza iade edilir.
 

  • Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

 
SATICI, kargo ve teslimat sırasında üründe meydana gelebilecek olan zararlardan sorumlu değildir. ALICI kendisine teslim edilen üründe bir hasar gördüğünde kargoyu kabul etmeme hakkına sahiptir. Kargo size teslim edildiğinde ilgili ürünü kontrol etmekten sorumlu olduğunuzu önemle hatırlatırız. Kargo taşıması nedeniyle kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek sair bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar veya kullanım kayıpları söz konusu ise, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Aksi takdirde kargo hasarlarından kaynaklanan hasarlardan veya kullanım kayıplarından sorumluluk ALICI’nın olacaktır ve ürün iade edilemez durumu oluşacaktır.  Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından SATICI’ya ulaştırılacak ve SATICI tarafından ürünlerin değişimi yapılacaktır.

SATICI tarafından üründe meydana gelen hatanın kargo ve teslimattan önce meydana gelmiş olmasının tespiti durumunda hasarlı ürün SATICI’ya ulaştıktan sonra ürünün değiştirilmesi ve tekrar kargoya verilmesi işlemi azami 7 iş günü sürer. Ürünün temin edilememesinden kaynaklanan bir durum söz konusu olduğunda, SATICI, ALICI’ ya yapmış olduğu ödemeyi, işbu sözleşmede yazan koşullarla iade edecektir.