ÜYELİK ÖN BİLGİLENDİRME
 
www.luna-argento.com web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden yapacağınız alışverişlerde üye olmanız şart değildir. Üye olmadan Web Sitemizi ziyaret etme ve/veya sipariş verme imkânınız olmakla birlikte, ücretsiz şekilde üye olarak, kabul ettiğiniz iletişim vasıtaları ile kampanya ve indirimler hakkında bilgilendirme alabilir, üyelerimize özel kampanyalardan yararlanabilir ve siparişlerinizin durumunu Web Sitemiz ve mobil uygulama üzerinden giriş yaparak “hesabım” bölümünden kolayca takip edebilirsiniz.
İşbu Sözleşme’nin kurulması için, tarafınızdan istenen bilgileri, eksiksiz ve doğru girerek, bir şifre belirlemeniz ve güvenlik açısından oluşturulan onay ve aktivasyon işlemlerini tamamlayarak üyeliğinizi tamamlamanız yeterlidir. Kısacası, üyelik sözleşmesinin kurulması için gerekli bilgileri girerek, bir şifre belirlemeniz, işbu metni okumanız ve okuyarak kabul ettiğinizi belirten kutucuğu tıklayarak onay vermeniz gerekmektedir. Bu aşamada, Firmamızın sizinle iletişim kurulabilmesi için hangi yönteme izin verdiğinizi de seçmeniz gerekmektedir.
  
Üyelik işlemleriniz tamamlandıktan sonra verdiğiniz bilgilerin hatalı veya eksik olduğunu fark etmeniz halinde gerekli düzeltmeleri Web Sitesi’ne giriş yaptıktan sonra “Hesabım” bölümünden yapabilir veya müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek ilgili düzeltmenin yapılmasını talep edebilirsiniz.
  
Herhangi bir sebebe bağlı olmaksızın ve herhangi bir ceza ödemeksizin, dilediğiniz zaman üyeliğinizi sona erdirebilirsiniz. Üyeliğinizin sonlandırılmasına ilişkin talebimizi Web Sitemizde belirtilen iletişim kanalları aracılığıyla yazılı olarak iletmeniz halinde ilgili işlemler yapılacaktır. Firmamız da gerekli görmesi halinde hiçbir gerekçe göstermeden veya Üye’ye sebebini bildirerek, üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.
 
Web Sitesi’nde yer alan ve Firmamızın kontrolü altında olmayan diğer internet sitelerinin linklerine erişim ve bu sitelerin kullanımı ile ilgili tüm riskler tarafınıza aittir. Bu sitelerin içerikleri ve içerdikleri diğer bağlantılardan Firmamız sorumlu değildir.
 
ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Lütfen sitemizi kullanmadan evvel bu site kullanım şartlarını dikkatlice okuyunuz.
Bu alışveriş sitesinin kullanan ve alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:
Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar ('site') Mevlana mah. 885. Sk. Avrupa Konutları TEM2 no:1C iç kapı no:59 Gaziosmanpaşa / İstanbul adresindeki  Luna Argento Fine Jewelry  / SİMAY UÇAR Firmasının (Firma) malıdır ve onun tarafından işletilir. Sizler ('Kullanıcı') sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakta ve kullanmaya devam etmekle; bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinden olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sözleşmede yazan şartlara bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.
İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini beyan ederler.
Üye işbu Bilgilendirme ve Sözleşme’yi onaylayarak Web Sitesi’ni kullanmaya başladığı andan itibaren okuyup bilgi sahibi olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

1. SORUMLULUKLAR


1.1 Firma, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar. 

1.2. Firma, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

1.3. Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder. 
1.4. Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.
1.5. Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır. 


2. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI


2.1.İşbu Sitede yer alan unvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu
Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Sitedeki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.
2.2.Site’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. 


3. GİZLİ BİLGİ


3.1.Firma, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır. 
3.2.Kullanıcı, sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, Site’nin sahibi olan firmanın kendisine ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler firma bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.
3.3.Üye olarak, Web Sitesi içerisinde yapılan yazışmaların yedeğinin alınması tarafınızın sorumluluğundadır.

3.4.Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.


4. GARANTİ VERMEME


İşbu sözleşme maddesi uygulanabilir kanunun izin verdiği azami ölçüde geçerli olacaktır. Firma tarafından sunulan hizmetler "Olduğu gibi" ve "Mümkün olduğu" temelde sunulmakta ve pazarlanabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal etmeme konusunda tüm zımni garantiler de dahil olmak üzere hizmetler veya uygulama ile ilgili olarak (Bunlarda yer alan tüm bilgiler dahil) sarih veya zımni, kanuni veya başka bir nitelikte hiçbir garantide bulunmamaktadır.


5. KAYIT VE GÜVENLİK


Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir.
Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Firma sorumlu tutulamaz. 
Web Sitesi’ne üye olurken girdiğiniz bilgilerin yanlış, hatalı ya da gerçeğe aykırı olması sebebiyle Firmamızın uğrayacağı zararlardan tarafınızın sorumlu olacağını hatırlatırız.

6. MÜCBİR SEBEP


Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Tarafların işbu Sözleşmeden doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır. 


7. SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ VE UYGULANABİLİRLİK


İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.


8. SÖZLEŞMEDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER


Firma, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.


9. TEBLİGAT


İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Firma’nın bilinen e-posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e-posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.


10. DELİL SÖZLEŞMESİ
Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Tarafların defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.


11. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ
İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.